Zjada wszystko co znajdzie na spacerze? Jack Russell Terrier 'śmieciarz'


Jak radzić sobie ze złym nawykiem psa, który zjada wszystkie resztki i śmieci na spacerach? Albo gdy pies zjada odchody innych psów.


jack russell terrier zjada wszystko na spacerze

Jak wyeliminować u psa nawyk zjadania śmieci i odpadków na spacerze?

Bądź cierpliwy gdy zmagasz się z tym problemem u swojego psa - przez 2-3tygodnie regulanie stosuj się do tych wskazówek

Psy mogą zjadać odchodzy innych psów bo widzą to jako ‘lekko nadtrawione jedzenie’ a nie jako odchody. Zmiana diety Twojego psa prawdopodobnie pomoże uporać się z tym problemem.

W przypadku szczeniaków które często po prostu nie mogą wytrzymać bo już długo są w domu i muszą się załatwić – czasami pojawia się taki problem, że pies boi się Twojej reakcji, gdy karcisz ostro psa za zrobienie kupy w domu to pies może zdecydować, że zje tą kupę aby nie było w domu awantury.

Jednak głównym problemem są raczej braki mikro elementów w diecie – choćby dieta Twojego psa była oparta o najlepszą karmę, to i tak czegoś może psu brakować. Większość właścicieli psów obserwuje dobre efekty po podawaniu psu przez tydzień żwaczy wołowych, albo surowych żołądków baranich (do kupienia na zamówienie w niektórych sklepach mięsnych).

Pomagają też częśto suplementy witaminowo mineralne i duże dawki probiotyków, czyli preparatów z dobrymi bakteriami jelitowymi.

Więcej pomysłów na to co robić gdy pies zjadanie śmieci na spacerze czy różnego rodzaju nieczystości znajdziesz tutaj: pies zjadanie śmieci na spacerze