Jack Russell Terrier SZKOLENIE

Zapoznaj się z tymi poradami - Unikniesz wielu popularnych błędów szkoleniowych i wychowawczych

jack russell terrier szkolenie

Jak szkolić Jack Russell Terriera - jak postępować z tymi psami

Wielu właścicieli psów rasy Jack Russell Terrier jest zaskoczonych tym jak wiele uwagi i czasu trzeba poświęcać temu psu, ile on musi mieć ruchu i stymulacji psychicznej i fizycznej aby być normalnym zdrowym i dobrze wychowanym psem.

Naturalne instynkty tego psa, które były mile widziane u myśliwych teraz odbierane są często jako złe zachowania psa – ludzie nie wiedzą jak sobie z tym wszystkim radzić. Bo to co robi ich Jack Russell Terrier nie podoba im się, a pies nie chce przestać: kopie doły, głośno i często szczeka, chce polować na króliki, świnki morskie lub koty, oddala się od właściciela bo podąża za jakimś zapachem. Jack Russell Terrier aby był dobrym towarzyszem człowieka żyjącego w mieście potrzebuje dość długotrwałego szkolenia z zakresu posłuszeństwa, codziennych treningów I zajęć wraz z właścicielem gdzie będzie mógł wykonywać komendy czy powierzone mu zadania. Inaczej gdy będzie chodził tylko na nudne spacerki ‘wokół bloku’ gdzie tylko ma zrobić siku i nic więcej od psa nie chcemy to taki pies będzie Ci sprawiał kłopoty.

jack russell terrier wychowanie

O czym pamiętać, gdy rozpoczynasz szkolenie Jack Russell Terriera?

• • Od razu zacznij szkolenie Jack Russell Terriera gdy tylko przywieziesz go do swojego domu. Naukę czystości i dobrych manier trzeba rozpoczynać bardzo wcześnie
  • • Kup od hodowcy szczeniaka który ma 8tygodni, nie kupuj młodszego szczeniaka, bo może to mieć bardzo negatywny wpływ na psychikę psa, potem będziesz mieć dużo problemów wychowawczych z takim psem. Dobry hodowca nie sprzeda Ci młodszego psa.
  • • Bądź konsekwentny w szkoleniu psa – jeśli raz na coś psu pozwalasz a raz zabraniasz to pies się może pogubić w tym wszystkim, komunikacja z psem powinna być jasna i precyzyjna, ustalone powinny być jedne niezmienne zasady. Jak być konsekwentnym w trakcie szkolenia psa przeczytaj tutaj: konsekwencja w trakcie szkolenia psa na przykładzie bulteriera pamiętaj, że Jack Russell TO TEŻ TERRIER tak samo jak bullTERRIER. Dlatego przeczytaj dokładnie ten artykuł o szkoleniu bulerierów.
  • • Wykorzystuj gdzie tylko się da metody pozytywnego szkolenia psów – używaj dużo nagród i dużo smakołyków, dawaj psu nagrody za dobre zachowanie.
  • • Zapisz się z psem na szkolenie z zakresu psiego posłuszeństwa - Jack Russell Terrier potrzebuje takiego szkolenia.
  • • Naucz psa aby Cię słuchał gdy go wołasz i aby do Ciebie wracał na zawołanie, to może uratować życie Twojemu psu.
  • • Stosuj odpowiedni trening od młodego w wieku w zakresie bronienia zasobów – naucz psa, żeby grzecznie schodził ze swojego miejsca, aby opuszczał łóżko na którym śpi i aby nie przejawiał wtegy agresji – dowiesz się jak tego uczyć psa w dobrej psiej szkole.
  • • Dbaj o dobrą socjalizację szczeniaka, nie zostawiaj swojego szczeniaka z innymi psami bez nadzoru, pilnuj szczeniaka i prowadź tak spacery aby piesek poznawał nowe rzeczy ale żeby się ich nie wystraszył. Chodzi o poznawanie nowych miejsc, nowych ludzi ale bez strachu.

Przeczytaj porady doświadczonego trenera: JAK SZKOLIĆ Jack Russell Terriera?