Szkolenie głuchego Jack Russell terriera

Jak postępować z głuchym psem? czy głuchego psa można szkolić?

głuchy jack russell terrier

Jak się żyje z głuchym psem? i czy głuchy pies może odbyć szkolenie?

Głuchego psa trzeba pilnować na spacerach bo może wpaść pod samochód, lub może przejechać go rower. Jednak tak poza tym to życie z głuchym psem nie jest takie trudne.

Pies może chodzić na długiej 10metrowej lince na spacery aby się wybiegał, jeśli znajdziesz dla psa fajnych psich przyjaciół to będzie miał również możliwość fajnej zabawy z innymi psami.

Życie w domu z głuchym psem nie jest jakiś trudnym zadaniem, tzn. na pewno na początku będzie Ci ciężko się przyzwyczaić, że nie możesz psa zawołać po imieniu gdy leży na łóżku – ale da się do tego przyzwyczaić.

Szkolenie głuchego psa to przede wszystkich duża dawka profilaktyki – wielu rzeczy warto nauczyć psa na zapas, i ‘na przyszłość’. Codzienne ćwiczenia z głuchym szczeniakiem warto robić pod tym kątem aby wyeliminować i minimializować potencjalne problemy, który mogły by się pojawić.

Psa warto uczyć aby chodził na swoje miejsce, aby schodził z kanapy czy fotela na komendę, aby oddawał zabawki i ich nie bronił. Aby nie bał się gdy ktoś go budzi gdy śpi, albo gdy coś dziwnego pojawia się od tyłu (bo głuchy nie słyszy, że coś się zbliża z tyłu).

Potrzebujesz pomocy ze szkoleniem głuchego psa?
Zgłoś się pomoc do szkoły szkolenia psów Doberman
Wyszkolili oni już kilkanaście głuchych psów –
sprawdź tutaj: Szkoła Doberman Szkolenie Głuchego Psa Wrocław

Czasami dobrze się sprawdza, gdy głuchy Jack Russell Terrier żyje z innym słyszącym psem – psy muszą się jednak dobrze znać i lubić. Ten słyszący pies dobrze powinien być wyszkolony, aby głuchy pies brał z niego przykład i np.wracał na wołanie razem z tym słyszącym.